A három évvel ezelőtt megalakult tenisz szakosztályunk számára 2022 volt az első sikerekben gazdag év. Egyéni és páros országos bajnoki cím, országos csapatbajnoki bronzérem, nemzetközi tornagyőzelem, Mesterversenyen szerzett aranyérem és válogatott kerettagság – ezek az év legszebb eredményei.

Játékoskeret. A 2022-es decemberi ranglistán 12 játékosunk szerepel. L12: Serkédi Emese (5.), Serkédi Csenge (9.), Szabó Kitti (24.), Oláh Sophia Grace (26.), Kiss Liliána Hanna (41.), Szabó Vivien (45.). F12: Felhőfalvi András (100.). L14: Badics Lara (20.). F14: Kövesligeti Lénárd (8.), Török Ábel (16.), Vörös Kristóf (26.), Felhőfalvi László (66.).

Válogatottság. A 2022 őszén kihirdetett új válogatott keretekben két játékosunk neve is szerepel: Serkédi Emese és Török Ábel lett tagja a korosztályos 14-es válogatottnak. Emese és Ábel így a BUSC történetének első korosztályos válogatott kerettag teniszezői.

Csapatbajnokság. 2022-ben lány 12-es és fiú 14-es csapatokat indítottunk a csapatbajnokságon. A Baján megrendezett Vidékbajnokságon a lányok második, a fiúk harmadik helyen végeztek, így mindkét csapatunk bejutott az országos döntőbe. Az augusztusi OB-n a lányok harmadikok lettek, ezzel megszerezték a BUSC történetének első csapatbajnoki érmét. A fiúk az országos döntőben hetedik helyen zártak.

Nemzetközi eredmények. 2022-ben öt játékosunk vett részt nemzetközi tornákon. Szeptemberben Serkédi Emese a Nexon Cup elnevezésű Tennis Europe 12-es versenyen megszerezte első nemzetközi tornagyőzelmét: egyéniben és párosban – Sávolt Karolinával – is első helyen végzett. Augusztusban Emese 14-es nemzetközi versenyen (Belight Cup) az első főtáblás győzelmét aratta, ugyanitt Kövesligeti Lénárd is megszerezte első főtáblás sikerét. Májusban ugyanez sikerült Török Ábelnek is, aki Szabadkán nyert mérkőzést egy szerb játékos ellen főtáblán.

Országos bajnokságok. Serkédi Emese 2022 márciusában a fedettpályás országos bajnokságon L12-ben egyéniben első helyen végzett, ezzel megszerezte a BUSC történetének első egyéni OB aranyérmét. Serkédi Csenge ugyanitt bronzérmes lett, párosban pedig Emese és Csenge egyaránt harmadik helyen végzett. A nyári szabadtéri OB-n Serkédi Emesének sajnos nem sikerült a négy közé kerülnie, Csenge viszont ismét bronzérmes lett egyéniben. Párosban viszont Serkédi Emese – Sávolt Karolinával – nem talált legyőzőre, ezzel meglett a BUSC történetének első páros OB aranyérme is.

Egyéb versenyek. A decemberi Mesterversenyen L12-ben Serkédi Emese első helyen végzett, Kövesligeti Lénárd pedig F14-ben harmadik lett. Lénárd szeptemberben Zalaegerszegen F14-es kiemelt versenyt is nyert. A hazai tornákat tekintve 2022-ben Serkédi Emese 6, Kövesligeti Lénárd 5, Török Ábel 3, Serkédi Csenge és Vörös Kristóf 1-1 elsőséget szerzett. Szabó Kitti a Kinder Kupán L12-ben összetettben első helyen végzett, októberben így ő képviselhette Magyarországot Mallorcán a nemzetközi torna döntőjében.