Várpalotán léptek először pályára 2023-ban utánpótláskorú kosárlabdázóink. Az U 12-es együttesünk bajnoki minitornájáról ezúttal is Gönczöl László, vezetőedző számolt be.„Az első, Dunavecse elleni mérkőzésünkön nem alakult ki folyamatos játék, rengeteg szabálytalanság, időnként sok bosszantó technikai hiba tarkította a küzdelmet. Ennek ellenére sikerült rákényszeríteni akaratunkat az ellenfelünkre, és magabiztos győzelemmel jutottunk a napi döntőbe, ahol a Veszprémi Egyetem együttese várt ránk. Már az első negyedben jelentős fölénybe kerültünk mindössze két kosarat engedélyeztünk az egyetemi csapatnak. A mindössze 8 perc alatt dobott 34 pontunk önmagáért beszél. A második negyedben ellenfelünk megkeverte a lapokat, és a legerősebb ötösét küldte pályára. A kicsit rutintalanabb játékosokból álló második sorunk hatékony védekezéssel, és eredményes támadásokkal tovább növelte az előnyünk, ami a félidőre 45 pontra hízott.  A harmadik negyedben tovább erősítettük a védekezésünk, aminek köszönhetően  87:17 arányú győzelmet arattunk. Szeretném kiemelni a csapatunk egységét, küzdeni tudását, taktikai fegyelmét, valamint a helyenként igazán kreatív, széles technikai repertoárt felmutató játékát. Nagyon örültem az új játékosok sikeres beilleszkedésének is.”