Rekkenő hőségben rendezték meg a napokban az Old Lake Man triatlonversenyt. A Magyar Kupa versenyszámát jelentő, színvonalas viadalon klubunk fiatalja, Németh Gergő is rajthoz állt. Atlétánkra 1,9 kilométer úszás, 90 kilométer kerékpározás, valamint 21 kilométer futás várt.
Az időjárás nehezítette körülmények sem rettentették meg tehetséges sportolónkat, aki 4:16:59-es idővel ért célba a mezőny előtt, abszolút győzelmet szerezve a versenyen. A célbaérést követően Gergő élményeiről is beszámolt oldalunknak.
„A verseny előtt már nagy nyomás volt rajtam, mert megkaptam az 1-es rajtszámot. A rajtra – minden túlzás nélkül – edzésből érkeztem. A kupán egy viszonylag laza úszást egy változatos bringa követett, nagyjából az ironman tempómhoz igazítva, így nem igazán tudtam előnyt kovácsolni. A futáson már nagyon meleg volt, de a körülményeket lehetett kontrolálni. A második kör nagyon izgalmakat hozott, közelített a közvetlen riválisom, azonban sikerült jól reagálnom, sőt egy tempóváltással növelni is tudtam az előnyöm. Szeretném megköszönni mindazok támogatását, akik nélkül ma nem állhattam volna a dobogó felső fokára!2