A hétvégén kezdetét vette a 2022/23-as pontvadászat, ahol a BUSC csapata a Dunántúli Vízilabda Ligában méri össze tudását ellenfeleivel a „Gyermek II.” korcsoportban. Az első játéknapot hazai környezetben rendeztük meg, ahol Pfaff Péter tanítványai a Balaton VK és a Tatabánya pólósai ellen ugrottak medencébe.  A mérkőzéseket követően Pfaff Péter vezetőedző értékelt oldalunknak.„Többeknek a mai bajnokik jelentették a debütálást a regionális bajnokságban. Számunkra a gyerekek képzése a legfontosabb, így ennek megfelelően készültünk a hétvégi minitornára. A BVK-val kezdtünk. Sajnos, hamar hátrányba kerültünk, ellenfelünk 3-0-ra ellépett. Rengeteg helyzetünk kimaradt, legalább 7-kapufát lőttünk az első negyedben. Lassan sikerült rendezni sorainkat. A helyzeteink elkezdtek bemenni, 8:4-re megfordítottuk a meccset a mi javunkra. Aztán a találkozó derekán három játékosunk is kipontozódott, amit nem bírtunk el. Izgalmas csatában 10-9-re kaptunk ki.
Egy meccs szünettel következett Tatabánya, akik jóval komolyabb játékerőt képviselnek. Ennek ellenére rengeteg szép helyzetünk volt, 7-gólt is lőttünk. Ezzel már meccset is lehetne nyerni… Azonban a védekezésünk ezúttal nem volt acélos. Az erős robbanékony tatabányai srácokat nem sikerült tartanunk. BUSC – TVSE 7:23.
Gratulálok a gyerekeknek ügyesen pólóztak!”